Azərbaycanın milli koloriti Dubayda sərgilənib 2026 Azərbaycanın milli koloriti Dubayda sərgilənib Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində yerləşən “Şoueyfat - Dubay Beynəlxalq Məktəbi”ndə (“The International School of Choueifat - Dubai”) təşkil olunan ənənəvi “Beynəlxalq gün” tədbirində soydaşlarımız ölkəmizi təmsil ediblər.
Azərbaycanın milli koloriti Dubayda sərgilənib 2026 Azərbaycanın milli koloriti Dubayda sərgilənib Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində yerləşən “Şoueyfat – Dubay Beynəlxalq Məktəbi”ndə (“The International School of Choueifat – Dubai”) təşkil olunan ənənəvi “Beynəlxalq gün” tədbirində soydaşlarımız ölkəmizi təmsil ediblər. 20-dən artıq ölkənin qatıldığı festivalda qurulan Azərbaycan guşəsində xalqımızın qədim məişət …
Gürcüstanda azərbaycanlı abituriyentlər üçün sınaq imtahanı təşkil olunub
Gürcüstanda azərbaycanlı abituriyentlər üçün sınaq imtahanı təşkil olunub 2026 Gürcüstanda azərbaycanlı abituriyentlər üçün sınaq imtahanı təşkil olunub Gürcüstanda fəaliyyət göstərən “Dmanisi Tədris Mərkəzi”ndə 11-ci və 12-ci sinif şagirdləri üçün ödənişsiz sınaq imtahanı keçirilib.
İstanbulda “Azərbaycan Diaspor Gəncləri: Birlik və İnkişaf Forumu” keçirilir
İstanbulda “Azərbaycan Diaspor Gəncləri: Birlik və İnkişaf Forumu” keçirilir 2 fevral, 2026 İstanbulda “Azərbaycan Diaspor Gəncləri: Birlik və İnkişaf Forumu” keçirilir Türkiyə Respublikasının İstanbul şəhərində 2 Fevral – Azərbaycan Gəncləri Gününə həsr olunan “Azərbaycan Diaspor Gəncləri: Birlik və İnkişaf Forumu” keçirilir.
Komitə əməkdaşları Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib
Komitə əməkdaşları Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib 20 yanvar, 2026 Komitə əməkdaşları Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin kollektivi və Azərbaycan diasporunun üzvləri 20 Yanvar – Ümumxalq Hüzn Gününün 36-cı ildönümü ilə əlaqədar Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib.
Milli Qəhrəman Şahin Tağıyevin cənazəsi Vətənə gətirilir
Milli Qəhrəman Şahin Tağıyevin cənazəsi Vətənə gətirilir 2026 Milli Qəhrəman Şahin Tağıyevin cənazəsi Vətənə gətirilir İsveç Krallığının Malmö şəhərində vəfat edən Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Şahin Tağıyevin cənazəsi Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi və təşkilatçılığı ilə bu gün saat 21:05-də Vətənə gətiriləcək.
Vyanada TDT-yə üzv ölkələrin diaspor qurumlarının nümayəndələri bir araya gəlib
Vyanada TDT-yə üzv ölkələrin diaspor qurumlarının nümayəndələri bir araya gəlib 2026 Vyanada TDT-yə üzv ölkələrin diaspor qurumlarının nümayəndələri bir araya gəlib Avstriyanın paytaxtı Vyanada Türk Dövlətləri Təşkilatına (TDT) üzv ölkələrin diaspor məsələlərinə məsul dövlət qurumları nümayəndələrinin görüşü baş tutub.
Diaspor Komitəsinin kollektivi Ümummilli Liderin məzarını ziyarət edib
Diaspor Komitəsinin kollektivi Ümummilli Liderin məzarını ziyarət edib 2025 Diaspor Komitəsinin kollektivi Ümummilli Liderin məzarını ziyarət edib Müasir Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri, görkəmli dövlət xadimi Heydər Əliyevin vəfatından 22 il ötür.
Litvada Azərbaycan Günü maraqla qarşılanıb
6 dekabr, 2025 Litvada Azərbaycan Günü maraqla qarşılanıb Litvanın “International House Vilnius” Xidmət və İnteqrasiya Mərkəzinin fəaliyyətə başlamasının 4 illiyi münasibətilə müxtəlif icmalar üçün xüsusi günlərin təşkili proqramı həyata keçirilir.
Afrikada Azərbaycan şirkətlərinin iştirakı ilə ilk biznes-forum keçirilib
2025 Afrikada Azərbaycan şirkətlərinin iştirakı ilə ilk biznes-forum keçirilib Efiopiyanın paytaxtı Əddis-Əbəbədə Afrika qitəsində ilk dəfə olaraq Azərbaycan iş adamlarının iştirakı ilə birinci Efiopiya-Azərbaycan biznes-forumu keçirilib.
İki qardaş ölkənin diaspor qurumları müzakirələr aparıb
28 noyabr, 2025 İki qardaş ölkənin diaspor qurumları müzakirələr aparıb Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov Türkiyənin Xaricdə Yaşayan Türklər və Əqrəba İcmaları Baş İdarəsinin (YTB) rəisi vəzifəsini müvəqqəti icra edən Abdulhadi Turusun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Soydaşımızın Latviyanın Müstəqillik Günü münasibətilə təbriki
Soydaşımızın Latviyanın Müstəqillik Günü münasibətilə təbriki 2025 Soydaşımızın Latviyanın Müstəqillik Günü münasibətilə təbriki Latviyada fəaliyyət göstərən Azəri Gənclər Təşkilatının nümayəndəsi Ələşrəf Abdullayev Latviyanın Müstəqillik Günü münasibətilə yerli ictimaiyyətə təbrik ünvanlayıb.
İlham Əliyev Daşkənddəki Konqres Mərkəzinə gəlib
İlham Əliyev Daşkənddəki Konqres Mərkəzinə gəlib 16 noyabr 2025, İlham Əliyev Daşkənddəki Konqres Mərkəzinə gəlib Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Özbəkistanın paytaxtı Daşkənddə Mərkəzi Asiya Dövlət Başçılarının "Mərkəzi Asiya+Azərbaycan" formatında 7-ci Məşvərət Görüşünün iclasında iştirak etmək üçün Konqres Mərkəzinə gəldi.
Kanadada Azərbaycan rəqsləri alqışlarla qarşılanıb
Kanadada Azərbaycan rəqsləri alqışlarla qarşılanıb , 2025 Kanadada Azərbaycan rəqsləri alqışlarla qarşılanıb Kanada Azərbaycan Evinin nəzdində fəaliyyət göstərən “Mənim Azərbaycanım” həftəsonu məktəbinin şagirdləri Toronto şəhərində keçirilən “Diwali” festivalında iştirak ediblər.