İstanbul’da “Azerbaycan Diasporası Gençliği: Birlik ve Kalkınma Forumu” düzenleniyor
03 Şubat 2026,İstanbul Azerbaycan Cumhuriyeti Diasporadan Sorumlu Devlet Komitesi'nin Türkiye-Azerbaycan Dernekleri Federasyonu (TADEF) ile iş birliği çerçevesinde, 2 Şubat tarihinde Türkiye Cumhuriyeti'nin İstanbul şehrinde, 2 Şubat Azerbaycan Gençleri Günü vesilesiyle "Azerbaycan Diaspora Gençleri: Birlik ve Gelişim Forumu"nun açılış töreni gerçekleştirildi.
Milli Qəhrəman Şahin Tağıyevin cənazəsi Vətənə gətirilir 2026 Milli Qəhrəman Şahin Tağıyevin cənazəsi Vətənə gətirilir İsveç Krallığının Malmö şəhərində vəfat edən Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Şahin Tağıyevin cənazəsi Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi və təşkilatçılığı ilə bu gün saat 21:05-də Vətənə gətiriləcək.
Vyanada TDT-yə üzv ölkələrin diaspor qurumlarının nümayəndələri bir araya gəlib 2026 Vyanada TDT-yə üzv ölkələrin diaspor qurumlarının nümayəndələri bir araya gəlib Avstriyanın paytaxtı Vyanada Türk Dövlətləri Təşkilatına (TDT) üzv ölkələrin diaspor məsələlərinə məsul dövlət qurumları nümayəndələrinin görüşü baş tutub.
6 dekabr, 2025 Litvada Azərbaycan Günü maraqla qarşılanıb Litvanın “International House Vilnius” Xidmət və İnteqrasiya Mərkəzinin fəaliyyətə başlamasının 4 illiyi münasibətilə müxtəlif icmalar üçün xüsusi günlərin təşkili proqramı həyata keçirilir.
Soydaşımızın Latviyanın Müstəqillik Günü münasibətilə təbriki 2025 Soydaşımızın Latviyanın Müstəqillik Günü münasibətilə təbriki Latviyada fəaliyyət göstərən Azəri Gənclər Təşkilatının nümayəndəsi Ələşrəf Abdullayev Latviyanın Müstəqillik Günü münasibətilə yerli ictimaiyyətə təbrik ünvanlayıb.
İlham Aliyev, Taşkent Kongre Merkezi’ne geldi
İlham Aliyev, Taşkent Kongre Merkezi'ne geldi 16 Kasım 2025, İlham Aliyev, Taşkent Kongre Merkezi'ne geldi Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Orta Asya + Azerbaycan" formatında düzenlenen Orta Asya Devlet Başkanları 7.
Siyaset Uzmanı Ülker Piriyeva, Atatürk’ün İzinde: Bakü’de Yankılanan Saygı ve Kardeşlik Mesajı
Türkiye ve Azerbaycan’da Atatürk’ü Anma Gününün Ortak Ruhu” 11 Kasım, 2025 - Azerbaycan/ 1453 Kral Medya Haber Ajansı Atatürk’ün İzinde: Bakü’de Yükselen Saygı ve Kardeşlik 10 Kasım, Türk milletinin hem Türkiye’de hem de Azerbaycan’da ortak bir duygu birlikteliğiyle karşıladığı, derin anlamlarla dolu bir tarihtir.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhurbaşkanı ve Pakistan Başbakanı üçlü görüşme gerçekleştirdi
Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhurbaşkanı ve Pakistan Başbakanı üçlü görüşme gerçekleştirdi 2025, Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhurbaşkanı ve Pakistan Başbakanı üçlü görüşme gerçekleştirdi Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Pakistan İslam Cumhuriyeti Başbakanı Muhammed Şahbaz Şerif arasında 8 Kasım'da üçlü görüşme gerçekleştirildi.
İlham Aliyev, Pakistan Başbakanı ile sınırlı formatta bir toplantı gerçekleştirdi
İlham Aliyev, Pakistan Başbakanı ile sınırlı formatta bir toplantı gerçekleştirdi 2025, İlham Aliyev, Pakistan Başbakanı ile sınırlı formatta bir toplantı gerçekleştirdi Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 7 Kasım'da Pakistan İslam Cumhuriyeti Başbakanı Muhammed Şehbaz Şerif ile sınırlı formatta bir görüşme gerçekleştirdi.
Azerbaycanlı Sosyal hizmet Uzmanı Ülker Piriyeva, Roman Eğitim ve Araştırma Vakfı Türk Cumhuriyetleri Temsilci Başkanı Seçildi, ÖZEL
22 Ekim - Türkiye - 1453 Kral Medya Haber Ajansı – Özel Haber Roman Eğitim ve Araştırma Vakfı, Türk Cumhuriyetleri Temsilci Başkanlığı görevine Azerbaycanlı siyaset bilimci, uluslararası gazeteci ve toplumsal meseleler uzmanı Ülker Piriyeva’yı atadı.
BDT Devlet Başkanları Konseyi’nin genişletilmiş toplantısı Duşanbe’de gerçekleştirildi
BDT Devlet Başkanları Konseyi'nin genişletilmiş toplantısı Duşanbe'de gerçekleştirildi 10 Ekim 2025, BDT Devlet Başkanları Konseyi'nin genişletilmiş toplantısı Duşanbe'de gerçekleştirildi 10 Ekim'de Duşanbe'de BDT Devlet Başkanları Konseyi'nin genişletilmiş toplantısı gerçekleştirildi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında Duşanbe’de baş başa görüşme gerçekleştirildi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında Duşanbe'de baş başa görüşme gerçekleştirildi.